۲۵% از مدیران ارشد مایکروسافت زن هستند

 

شرکت مایکروسافت که طی یک سال گذشته تنوع نژادی و قومی گسترده را در چیدمان کارمندان خود اعمال کرد، همچنین به گونه‌ای گام برداشت تا در سال ۲۰۱۵ میلادی تعداد کارمندان زن در آنها تغییر کند.
Microsoft-Employees-Ready-to-Quit-If-Work-From-Home-Gets-Banned-403093-2

به گزارش سرزمین سیمرغ از ایتنا، به نقل از زد.دی.نت، مقامات مایکروسافت سال گذشته اعلام کردند تعداد زنان کارمند در این شرکت بزرگ نرم‌افزاری بین ۲۴ تا ۲۹ درصد محاسبه می‌شود. امسال بر اساس گزارش رسمی این شرکت اعلام شد ۲۶.۸ درصد از مجموع کارمندان مایکروسافت را زنان تشکیل می‌دهند.

مقامات شرکت مایکروسافت اظهار داشتند این کاهش بر اساس نوعی تغییر ساختار در سیستم مدیریتی مایکروسافت، به خصوص تغییر رویه در مرکز توسعه دستگاه‌های موبایلی مایکروسافت صورت گرفته است.

مشاغل در کارخانه‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون زنان بیشتری را نسبت به مردان در خود جا داده بودند. پس از بسته شدن این کارخانه‌ها در سال جاری و اخراج ۷۸۰۰ نفر از کارمندان مایکروسافت، این شرکت بخش زیادی از کارمندان زن خود را از دست داد.

«گوِن هوستون» مدیر مرکز Diversity & Inclusion در وبلاگ رسمی این شرکت نوشت: «مایکروسافت توانست از نظر تنوع قومی و نژادی به موفقیت‌های فراوانی دست یابد و در این زمینه برای استخدام زنان نیز موفقیت‌هایی کسب کرده است. ولی در مجموع از تعداد کارمندان زن در این شرکت کاسته شده است.»

گزارش جدید همچنین نشان داد از مجموع مدیران ارشد شرکت مایکروسافت ۲۷.۷ درصد زن هستند. به عبارت دیگر در بین هر ۱۲ مدیر ارشد مایکروسافت ۳ زن هم حضور دارند.

درباره نویسنده

نوشته‌های مرتبط

۲۵% از مدیران ارشد مایکروسافت زن هستند

نوشته شده در : ۲۵% از مدیران ارشد مایکروسافت زن هستند
  • parsa2200 در ‪:‬ ۶ آذر, ۱۳۹۴ در ۸:۲۳ ب٫ظ #1617

    چه دیدگاهی پیرامون این موضوع دارید؟ قطعا کاربران سایت از خواندن دیدگاه شما شرکت مایکروسافت که طی یک سال گذشته تنوع نژادی و قومی گسترده را در چیدمان کارمندان خود اعمال کرد، همچنین به گونه‌ای گام برداشت تا در سال ۲۰۱۵ میلادی تع
    خوشحال خواهند شد
    با مراجعه به صفحه انجمن سیمرغ می توانید موضوعات جالبی برای بحث و گفتگو بیابید
    25% از مدیران ارشد مایکروسافت زن هستندبرای مشاهده کامل مطلب اینجا کلیک کنید

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.