جاسوسی خودکار ویندوز ۱۰

 

اطلاعات مربوط به نحوه استفاده کاربران از ویندوز ۱۰ به طور پیش‌فرض برای مایکروسافت ارسال می‌شود.

تلاش مایکروسافت برای وادار کردن کاربران نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز به انتقال به ویندوز ۱۰ با نگرانی‌های جدی در مورد نیات این شرکت آمریکایی همراه شده است.

maxresdefault

به گزارش سرزمین سیمرغ از ایتنا، جو بلفیوره معاون اول شرکت مایکروسافت تصریح کرده که ویندوز ۱۰ به طور دائمی نحوه فعالیت‌های کاربران خود را رصد می‌کند و این امر را که کاربران چگونه از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند زیر نظر می‌گیرد.

نکته مهمی که در اظهارات وی وجود دارد این است که علیرغم وجود گزینه‌هایی در ویندوز ۱۰ برای غیرفعال کردن برخی بخش‌های ردگیری فعالیت‌های کاربران داده‌های کلیدی جمع‌آوری شده از نحوه فعالیت کاربران ویندوز ۱۰ به طور خودکار برای مایکروسافت ارسال می‌شود و نمی‌توان از این امر جلوگیری کرد.

جو بلفیوره افزوده است: در مواردی کاربران قادر به جلوگیری از جمع‌آوری خودکار اطلاعاتشان توسط ویندوز ۱۰ نیستند و علت این است که اطلاعات جمع‌آوری شده به سلامت سیستم‌های رایانه‌ای مربوط می‌شود.

موضوع در اینجا جمع‌آوری اطلاعات مربوط به حریم شخصی کاربران نیست و ما به دنبال گردآوری داده‌هایی هستیم که تجربه کاربری بهتری را برای کاربران به ارمغان می‌آورند.

علیرغم این اظهارات مدیران مایکروسافت بسیاری از کاربران در مورد اهداف واقعی این شرکت بدبین هستند و اعتراف مایکروسافت به جمع‌آوری خودکار و غیرقابل توقف داده‌های کلیدی مربوط به استفاده افراد از ویندوز ۱۰ را نشانه نقض حریم شخصی میلیون‌ها کاربر ویندوز ۱۰ می‌دانند.

درباره نویسنده

نوشته‌های مرتبط

جاسوسی خودکار ویندوز ۱۰

نوشته شده در : جاسوسی خودکار ویندوز ۱۰
  • parsa2200 در ‪:‬ ۱۸ آبان, ۱۳۹۴ در ۷:۲۹ ب٫ظ #1476

    چه دیدگاهی پیرامون این موضوع دارید؟ قطعا کاربران سایت از خواندن دیدگاه شما اطلاعات مربوط به نحوه استفاده کاربران از ویندوز ۱۰ به طور پیش‌فرض برای مایکروسافت ارسال می‌شود. تلاش مایکروسافت برای وادار کردن کاربران نسخه‌های قدیمی
    خوشحال خواهند شد
    با مراجعه به صفحه انجمن سیمرغ می توانید موضوعات جالبی برای بحث و گفتگو بیابید
    جاسوسی خودکار ویندوز 10برای مشاهده کامل مطلب اینجا کلیک کنید

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.