استفاده بیش از ۲۵ درصد کاربران استیم از ویندوز ۱۰

 

ویندوز ۱۰ چند ماه پیش توسط کمپانی مایکروسافت معرفی شد و با توجه به اینکه به رایگان در اختیار کاربران قرار گرفت، بسیاری از کاربران از ویندوزهای خود به ویندوز ۱۰ مهاجرت کردند ازجمله بازی‌بازان. با ادامه خبر همراه باشید.

windows-10

به گزارش سرزمین سیمرغ از گیمفا، معمولا بازی‌بازان جزو گروهی از کاربران رایانه‌ هستند که کمتر دست به تغییر ویندوز خود و مهاجرت به ویندوز جدیدتر می‌زنند. اما ویندوز ۱۰، به نظر می‌رسد که خیلی خوب در دل بازی‌بازان جا گرفته است و بسیاری از آن‌ها را مجاب به ترک ویندوزهای ۷ و ۸ کرده است.

به‌تازگی به نقل از استیم متوجه شده‌ایم که یک چهارم کاربران این فروشگاه بازی دیجیتالی، از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند که قطعا نشان دهنده دستاورد بزرگ مایکروسافت در این زمینه می‌باشد. البته با توجه به آمار ویندوز ۷ همچنان در میان بازی‌بازان محبوب‌ترین ویندوز است. ۳۶٫۶۷ درصد کاربران استیم از ویندوز ۷ نسخه ۶۴ بیتی بهره می‌برند، ۲۶٫۴۲ درصد در حال تجربه ویندوز ۱۰ هستند، همچنین ۱۷٫۴۶ درصد از آن‌ها نیز همچنان مشتری ویندوز ۸ می‌باشند و سایر کاربران هم از سیستم عامل‌های مک، لینوکس، ایکس‌پی و سایر سیستم‌عامل‌ها استفاده می‌کنند.

در واقع میزان استفاده از ویندوز ۱۰ در طی یک ماه گذشته صعودی ۲٫۵۵ درصدی داشته است که تا به حال هیچ‌کدام از ویندوزها در طول یک ماه به این اندازه رشد نداشته است و از این بابت ویندوز ۱۰ رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. از جمله ویژگی‌هایی که سبب شد تا ویندوز ۱۰ درمیان بازی‌بازان نیز محبوبیت یابد امکان اجرای بازی‌های بسیار قدیمی روی آن است، هرچند که همچنان اکثر بازی‌بازان ویندوز ۷ را به ویندوز ۱۰ ترجیح می‌دهند.

درباره نویسنده

نوشته‌های مرتبط

استفاده بیش از ۲۵ درصد کاربران استیم از ویندوز ۱۰

نوشته شده در : استفاده بیش از ۲۵ درصد کاربران استیم از ویندوز ۱۰
در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.